Металочерепиця

Дах за 1 день

Покрівельні матеріали

Профнастил

Власне виробництво

Гарантія 10 років

Доставка

Монтаж покрівлі

Структура покрівлі

 

 

 1. 1. крокви;
 2. 2. контррейки, дієт, брусок;
 3. 3. гідроізоляційна плівка;
 4. 4. обрешітка вертикальна;
 5. 5. початкова обрешітка горизонтальна;
 6. 6. обрешітка горизонтальна;
 7. 7. додаткові бруски обрешітки;
 8. 8. лобова дошка;
 9. 9. гак ринви;
 1. 10. карнизна планка;
 2. 11. лист металочерепиці;
 3. 12. вентильований коник;
 4. 13. ущільнювач;
 5. 14. слухове вікно;
 6. 15. утеплювач;
 7. 16. пароізоляційна плівка;
 8. 17. стельовий настил.

 

Інструкція для монтажу

 • Правильне розвантаження і складання металочерепиці.

 

Навантаження й розвантаження заводських упаковок з листами металочерепиці і добірними елементами здійснюється за допомогою кари. Металочерепиця може зберігатися в заводській упаковці не більше 1,5 місяця, так як можлива деформація нижніх листів в пачці. Якщо монтаж планується проводити пізніше, то листи слід розпакувати і перекласти рейками. Щоб уникнути деформації листів по довжині, їх потрібно переносити вертикально, взявши за краї по довжині.

 

 • Правильна підготовка покрівлі під монтаж металочерепиці.

 

Перед монтажем покрівлі переконайтеся, що поверхня даху рівна. При необхідності виправте дефекти неплощинності. - Перевірте правильність форми і розмірів даху. Для цього виміряйте діагоналі скатів з кутка в куток. Якщо вони не рівні, то це означає, що дах має перекіс. У разі, якщо неможливо виправити перекіс, слід укладати металочерепицю так, щоб нижній край обрешітки збігався з лінією схилу листів покрівлі. Перекіс з торців можна приховати добірними елементами. Примітка! Мінімальний рекомендований нахил покрівлі - 14 град. при довжині ската 7м.

 

 • Правильний вибір інструменту для монтажу.

 

Для проведення робіт по монтажу металочерепиці використовують ножівку і ножиці по металу, дриль і т.п. Листи металочерепиці поставляються нарізаними під розмір покрівлі. Але часто необхідно робити зрізи по ширині листів і вирізи під довільним кутом по місцю. Щоб полегшити працю, можна скористатися ручною електропилкою з твердосплавними зубами або іншим електромеханічним інструментом для різання металу з полімерним покриттям. Не користуйтеся болгаркою для різання металу! Вона руйнує шари цинку і полімерного покриття і метал буде схильний до корозії. Листи металочерепиці кріпляться за допомогою шурупів. Для їх загортання можна використовувати електродриль з реверсом, і регулятором оборотів, і спеціальну насадку, яка зазвичай входить до комплекту з саморізами.

 

 • Укладання плівки під металочерепицю.

 

При недостатній вентиляції підпокрівельного простору рекомендується використовувати гідро пароізоляційні (антиконденсатні) плівки або гідроізоляційні паропроникні (мембранні) плівки. Застосування цих спеціальних плівок запобігає потраплянню водяного конденсату з нижньої сторони покрівельних листів в теплоізоляційний шар покрівлі.

 

 • Правильна обрешітка.

 

Для обрешітки використовуються дошки шириною приблизно 100 мм. Товщина дощок вибирається проектувальниками покрівлі. Вихідна на карниз дошка повинна бути товщиною 10-15 мм. Відстань між дошками обрешітки одно поперечному кроку профілю металочерепиці - 350мм. Відстань між дошкою, що виходить на карниз, і подальшої на 70мм менше - 280мм або 350мм. Дошки обрешітки кріпляться цвяхами до крокв або контробрешітки.

 

 • Порядок розкладки листів та їх кріплення.

 

Монтаж листів необхідно починати з лівого торця на двосхилим даху, а на шатровому даху листи встановлюють і кріплять від найвищої точки ската в обидві сторони. При напрямку монтажу листів справа наліво необхідно наступний лист встановлювати під останню хвилю попереднього листа. Край листів встановлюється нижче карниза на 40 мм. Рекомендуємо монтаж листів вести в наступному порядку:
Встановіть перший лист і закріпіть його одним саморізом до решетування у коника; Потім покладіть другий лист так, щоб нижні краї становили рівну лінію, скріпіть нахлест одним саморізом по верху хвилі під першою нижньої поперечною складкою (при цьому саморіз не повинен торкатися обрешітки); якщо тепер візуально здається, що листи "не стикуються", варто спочатку підняти верхній лист над нижнім, а потім, злегка нахиляючи лист, рухаючись від низу до верху, укладати складку за складкою і скріплювати саморізами по верху хвилі під кожною поперечною складкою (саморізи також не торкаються обрешітки); Скріпіть таким чином 3-4 листа між собою, рівним нижнім краєм, вирівняйте строго по карнизу, і тільки потім кріпите листи остаточно. Вони кріпляться до решетування саморізами в низ хвилі під поперечними складками з розрахунку приблизно 7-8 шт. на на 1м². Для усунення пошкоджень, завданих покриттю при транспортуванні або під час монтажу, використовується ремонтна фарба. Для уникнення сильних пошкоджень пересувайтеся по покрівлі в м'якому взутті, не наступайте на гребінь хвилі і вчасно видаляйте металеву стружку з поверхні покрівлі м'якою щіткою.

 

 • Монтаж вітрозахисту (Торцева планка).

 

Торцеві планки монтуються по фронтону знизу вгору, накриваючи торцеві краї листів металочерепиці. Кріпляться в крайню хвилю листів і до дерев'яної основи саморізами. Нахлест планок по довжині - 50мм.

 

 • Конькова планка.

 

Конькові планки монтуються тільки тоді, коли вже встановлені всі листи покрівлі, торцеві планки, прибитий при необхідності ущільнювач. Кріплення до листів металочерепиці слід робити саморізами у верхню точку кожній другій хвилі. Нахлист планок по довжині - 50мм.

 

 • Єндова (внутрішній стик скатів).

 

До монтажу єндови на стику скатів виконати суцільну обрешітку, до якої прикріпити гладкий лист шириною 1250 мм, зігнутий посередині або єндова внутрішня 300х300мм. Краї листа по ширині відігнути вгору на 10-15мм. Кріплення до обрешітки виконується тим чи іншим способом. Після укладання металочерепиці на стик листів від низу до верху кріпляться єндови планки саморізами в гребінь хвилі. Нахлист планок по довжині - 100 мм.

 

 • Cнігозатримувач.

 

Для запобігання скочування снігу в небажаних місцях, наприклад над вхідною групою, гаражем і т.д., використовують стандартні кутові снігозатримувачі, що складаються з кутика кріплення і снігостопорної планки. Снігозатримувач монтується під другим поперечним малюнком від карниза, тобто на відстані приблизно 600мм від карниза. Кутник для кріплення встановлюється під планку на профілі і кріпиться разом з нею крізь лист до решетування довгим саморізом. Нижній край снігостопорної планки кріпиться до профільного листа у верхній точці кожної другої хвилі саморізами звичайного розміру.

 

 • Планка примикання.

 

Для закладення примикання скатів покрівлі до стіни, використовуються планки примикання. Вони кріпляться в верхню точку хвилі металочерепиці. Нахлист планок по довжині - 50-100мм. Додаткове ущільнення примикань планок до стіни виконується силіконовою мастикою.

 

 • Монтаж водозливної системи.

 

Монтаж гаків, ринв, труб проводиться за інструкцією виробника-постачальника водозливної системи.